Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

ДЕНЬ ПЕРШОКУРСНИКА-2019

День першокурсника та посвячення у перекладачі на кафедрі перекладу НТУ "ДП"

Т. В. Галушко, старший викладач кафедри перекладу

Святково та урочисто почався жовтень на кафедрі перекладу. За багаторічною традицією кафедри студенти-перекладачі відзначали день першокурсника та посвячення у перекладачі. 

Як і завжди, подія була піднесеною та зворушливою, з позитивними емоціями та за участі студентів різних курсів, викладачів, гостей і випускників університету. З привітальними словами виступили зав. кафедри перекладу Введенська Тетяна Юріївна та декан електротехнічного факультету Іванов Олексій Борисович. Їхні виступи - як завжди, мудрі, оригінальні та щирі - надихають на серйозну творчу працю, і це відчули наші першокурсники. Цікавими були також привітання студентів старших курсів, які, як правило, звучать англійською, німецькою, іспанською та французькою мовами. Родзинкою стали музичні номери, які підготували студенти та випускники кафедри перекладу. 

Але найбільше всі чекали на виступи першокурсників. Це була їхня візитна картка. Вони показали, якими є, чого прагнуть, якими мріють стати і чого чекають від нас та від університетського життя. Першокурсники розповіли про це з надзвичайною експресією, гумором, добрим настроєм, часом гучно, часом проникливо тихо, але неодмінно переконливо. Ми всі разом раділи та з цікавістю сприймали одне одного. Енергія єдності та взаємопорозуміння панувала у залі, і залишилася в серцях усіх учасників свята. «Хай нам всім щастить!» - були останні слова ведучих програми. І так воно неодмінно буде! 
Вітаємо з нагородами!

Кафедра перекладу вітає студентку електротехнічного факультету, групи 035-17-1, Вероніку Скоріну, яка отримала 5 нагород з кульової стрільби на Чемпіонаті України у Вінниці.
вероника1.jpg
 

За результатами змагань Вероніка Скоріна здобула:

1 місце у вправі ГП-4 (особистий залік);

1 місце у вправі ГП-4 (командний залік);

3 місце у вправі ГП-мікс;

1 місце у вправі ГП-9 (особистий залік);

1 місце у вправі ГП-9 (командний залік).

вероника.jpgвероника2.jpg

Ця дівчина встигає все – і досягати кращих результатів у спорті, і відмінно навчатися іноземним мовам!Вітаємо Єлісєєву Аліну, студетку 3 курсу, перемогою в фотоконкурсі 
" Дніпровська політехніка очима студентів"!
Елисеева Алина.jpgСтажування у Німеччині

групи студентів кафедри перекладу

 

Група студентів кафедри перекладу  підвищила  свій рівень німецької мови в  місті Дрезден (Німеччина). Відвідати Німеччину було заповітною мрією, багатьох студентів,оскільки ця країна відома на весь світ своєю історією, архітектурою, високим рівнем життя та найпотужнішими автомобілями. Тож, дізнавшись про стажування  у  Школі німецької мови  міста Дрезден (Deutsche Sprachschule Dresden) студенти  ні на мить не вагалися, а відразу вирішили їхати у подорож.

IMG-3f30c8735f97732c825812ca6f7cbc17-V.jpg


Під час стажування студенти  подолали мовний бар’єр та отримали цінний досвід. Завдяки навчанню студенти   закріпили старі знання, якими до цього користувались,  поширили знання  лексики і навички  сприйняття на слух, покращили техніку мови та навики спілкування. Результатом успішного навчання є сертифікати знання німецької мови рівня В2, які отримали студенти.

IMG-331f5502ed3f89c55b5e84e2b2ea0f19-V.jpgIMG-350f08624c41d34b7af739438892df47-V.jpg

Завдяки перебуванню у Німеччині студенти  дізнались багато нового про звичаї, культуру та повсякденне життя німців. Завітавши до міста відразу відчуваєш привітність, зручність та велич  Дрездена. Багато визначних пам’яток Дрездена зосереджені у Старому місті (Альтштадт), розташованому на лівому березі Ельби. Місто ні на мить не розчарувує ні любителів мистецтва, ні любителів прогулянок на свіжому повітрі. Дрезден славиться величезною кількістю гарних музеїв, на чолі з Галереєю старих майстрів, яка заслуговує великої уваги, оскільки у ній зберігається одна з найбільш унікальних колекцій картин у світі, а найбільший скарб галереї – шедевр Рафаеля «Сікстинська мадонна».

IMG-94c5c71c94eb5f0141782eaf72e85cfc-V.jpg

 Цікавою була екскурсія на завод по виробництву автомобілів «Volkswagen» (Gläserne Manufaktur).

 Місто дуже вразило своєю природою. Поблизу центру Дрездена знаходиться мальовничий парк "Ґросер Ґартен". Також приваблюють околиці Дрездена, як наприклад, Саксонська Швейцарія – масив піскових гір, національний парк з прекрасними краєвидами. Потрапляючи у цю місцевість, виникає враження, що знаходишся у старовинній німецькій казці Братів Гримм.

IMG-fd0450bf5fa55178dc208468140f7e40-V.jpgIMG-bb77a12b4d417401e6667416e8042f44-V.jpg

Стажування у Німеччині дало можливість  студентам отримати чудовий досвід проживання за кордоном, значно покращити знання німецької мови та знайти нових добрих друзів.
КОМПЕТЕНЦІЇ ВІД КЕМБРИДЖУ У ВИВЧЕННІ МОВ

Кафедра перекладу продовжує традицію зустрічі студентів з успішними випускниками минулих років. І сьогодні відбулася зустріч студентів 2 та 3 курсів з випускницею кафедри перекладу Альоною Хворовою, яка зараз працює методистов в лінгвістичному центрі "Лінгвіст".
книги.jpgкниги1.jpg

Центр працює за сучасними методиками вивчення іноземних мов, але оволодіти саме мовою, за словами Альони, недостатньо, бо секрет успіх учнів полягає також в роботі викладача.
трениннг.jpg

Не тільки вивчати мову через комунікацію, а повазі до співрозмовника, тактовності, цифровій грамотності та вмінню налагоджувати комунікативні контакти, вчити розвиваьт критичне та творче мислення і шукати нестандартні засоби, щоб добитися навчальної мети - це сучасні компетенції викладача англійської, які розроблено Кембриджським університетом.
тренинг1.jpg
Яскраві презентації, жвавий інтерактив, цікаві комунікативні тренінги, які тільки підтверджували теоретичні положення, зацікавили студентів, адже деяки з них, напевно, вже мають власних учнів, або працюють на мовних курсах - і саме ці корисні поради стануть їм у нагоді.


02 березня 2019 р. в НТУ «Дніпровська політехніка» на базі кафедри перекладу відбулася 16-а Регіональна олімпіада з англійської мови для випускників загальноосвітніх шкіл, гімназій та ліцеїв. Учасників олімпіади привітали: директор Інституту електроенергетики НТУ «ДП» професор Іванов О.Б., зав. кафедри перекладу професор Введенська Т.Ю., професор кафедри перекладу Алексєєв А.Я., старший викладач кафедри перекладу Пол Бредбієр, а також студенти Красовська А., Макаров І., Холоімова Т., Волобоєва А., Александрова Т., Єлісєєва А., Красильникова К. - майбутні перекладачі з англійської, німецької, іспанської та французької мов.
_MG_6724.jpg
IMG_0437.jpg
IMG_0440.jpg
_MG_6823.jpg
IMG_0458.jpg
IMG_0775.jpg
Згідно результатів виконання тестових завдань з аудіювання, граматики, читання та після визначення рівня мовної компетенції школярів, перше місто посів Нещерет А. (м. Дніпропетровськ, українсько-американський ліцей, вчитель Кисильова Л.І.), друге поділили Малютова Д. та Швець Д.. (українсько-американський ліцей, вчитель Кисильова Л.І.), на третьому місці – Бутенко О. (українсько-американський ліцей, вчитель Кисильова Л.І.), Кривий М. (ліцей інформаційних технологій, вчитель Гильова Л.Г.) та Іванченко А.. (українсько-американський ліцей, вчитель Кисильова Л.І.); кращі в номінаціях: граматика – Красавін Я., Зубенко М., вчитель Гильова Л.Г.), аудіювання –Петрів В.М., вчитель Лубенська В.С.; Сабадирь Д., вчитель Кузик О.Н.), читання - Долматова К., вчитель Гильова Л.Г.). Бажаємо усім випускникам шкіл Дніпропетровська та Дніпропетровського регіону впевнених кроків до нових мовних вершин та плідної співпраці в галузі науково-технічного перекладу!

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ОЛІМПІАДИ З АГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

1 місце

АРТЕМ НЕЩЕРЕТ

2 місце

ДАР'Я МАЛЮТОВА
ДАР'Я ШВЕЦЬ

3 місце

ОЛЕКСАНДР БУТЕНКО
МИКОЛА КРИВИЙ
АНАСТАСІЯ ІВАНЧЕНКО

Тандем Україна-Німеччина – новий досвід та незабутні враження

Пінчук Софія, Балашова Ксенія 035-18-1

Вперше ми познайомились з проєктом «Тандем-партнерство Україна-Німеччина» під час проведення другого семінару 2-3 листопада цього року, на який нас запросила кафедра Перекладу для того, щоб забезпечити комунікацію між українськими студентами Національной металургійної акадамії України (НметАу), Придніпровської державної академії будівництва та архітектури (ПДАБА) та німецькими студентами TU Bergakademie Freiberg, TU Dresden. Хоча наша роль у цьому семінарі не була тривалою, але тільки більш зарядила нас бажанням відчути себе частиною такого проєкту. Тому в першу чергу ми б хотіли подякувати завідуючий кафедри Перекладу Віденській Татьяні Юр’івні за чудову можливість цілком поринути в процес під час проведення третього семінару 15-17 листопада в нашій НТУ «Дніпровська Політехніка».

Протягом трьох днів ми жили лише цим проектом, розмовляючи англійською мовою навіть більше, ніж рідною. На семінарі обговорювався процес здійснення студентського самоврядування та його проблематика як в університетах Німеччини, так і в вищих навчальних закладах України, на прикладі ТУ Фрайберга, Дрездена та НТУ «Дніпровська політехніка». За допомогою тривалого інтерактиву та творчих завдань вирішувалось питання покращення студентського самоврядування та здійснювався обмін досвідом між німецькими та українськими студентами.

Окрім навчальної програми семінару на нас чекала екскурсія по місту, поїздка в Петріківку та вечір української культури, підготовлений студентами старших курсів кафедри Перекладу.

Проект залишив багато позитивних ємоцій, надихнув рухатися далі, навчив працювати в команді та надав дивовижну можливість спілкуватися з іноземними студентами. Ми дуже вдячні за можливість брати участь у такому незабутньому інтерактиві та можливість розвиватися та розширювати свої горизонти.


46463916_488776784942027_8650193618818039808_n.jpg46482878_1839380872826373_8197357770643603456_n.jpg

46486148_358506701564072_3257027052364103680_n.jpg46503206_494697897606889_1671776381714825216_n.jpg


З АНГЛІЙСЬКОЮ ДО МАЙБУТНЬОГО

24 лютого 2018 р. в ДВНЗ «Національний гірничий університет» на базі кафедри перекладу відбулася 15-а Регіональна олімпіада з англійської мови для випускників загальноосвітніх шкіл, гімназій та ліцеїв. 

IMG_3735.jpgIMG_3736.jpg

Учасників олімпіади привітали: директор Інституту електроенергетики ДВНЗ «НГУ» професор Іванов О.Б., зав. кафедри перекладу професор Введенська Т.Ю., професор кафедри перекладу Алексєєв А.Я., старший викладач кафедри перекладу Пол Бредбієр,  а також студенти Лиха Д., Войтеховська Ю., Шевченко Д,, Пєнькова А., Леонов Д., Сірий К, Волобоєва А., Куницька А. - майбутні перекладачі з англійської, німецької, іспанської та французької мов. 

IMG_3816.jpgIMG_3889.jpg

Згідно результатів виконання тестових завдань з аудіювання, граматики, читання та після визначення рівня мовної компетенції школярів, перше місто посів Волочков А. (м. Дніпропетровськ, українсько-американський ліцей, вчитель Козинець Н.А.), друге поділили Масюта А. та Мудрак Є.  (українсько-американський ліцей, вчитель Козинець Н.А.), на третьому місці – Демченко М. (СШ №22, вчитель Курочкіна В.М.),  Бабай О. (СШ №11, вчитель Тішакова Т.В.) та Каменський О. (українсько-американський ліцей, вчитель Седченко М. Я.). 

IMG_4109.jpg

Бажаємо усім випускникам шкіл Дніпропетровська та Дніпропетровського регіону впевнених кроків до нових мовних вершин та плідної співпраці в галузі науково-технічного перекладу!ЄВРОМОВИ-2017

Інновації – в мову

Європейський день мов: не важливо вивчаєш ти нову мову чи пристрасно цього бажаєш – цей день для того, щоб зрозуміти наскільки важливими є мови в нашому житті.

Внесення інновацій, сприяння розвиткові методів вивчення іноземних мов – ось головні цілі Міжнародної наукової студентської конференції присвяченої Європейському дню мов, яка відбулася 24 листопада у Національному гірничому університеті.

В ній взяли участь студенти багатьох навчальних заходів з Дніпра, Мелітополя, Кривого Рогу та Києва. Учасники мали змогу приготувати доповіді на важливі для світу лінгвістики теми і, звичайно, використати на практиці знання іноземної мови. Роботи студентів англійською, німецькою, французькою та іспанською мовами охопили широкий спектр проблем: різноманітні аспекти філологічних досліджень, галузевого науково-технічного перекладу, комп’ютерних наук та інноваційних технологій.

Виступали і професори: О.О. Трегуб (проректор з з науково-педагогічної, навчально-виховної роботи та перспективного розвитку ДВНЗ «НГУ»), директор Інституту електроенергетики професор О.Б. Іванов, Т. Ю. Введенська (завідуюча кафедри перекладу НГУ), А. Я. Алєксєєв (професор кафедри перекладу НГУ). Розповідаючи про свій цінний досвід, вони наголошували на тому, що у сучасному світі знання іноземних мов – чи не найважливіша складова досягнення успіху в житті людини.

Справжньою родзинкою конференції стали майстер-клас Пола Бредбієра та семінар представників цетру іноземної літератури CELTA з мыднародних іспитів з англійської мови.

Такі заходи, як ця конференція, мають неабияке значення для розвитку нашого світогляду. А це справді є дуже важливою частиною успіху в житті кожної людини.

20171124_101516.jpg

20171124_101530.jpg

20171124_113202.jpg

20171124_113213.jpg

IMG-d396574eb2c4d5389eac5422cebc6a1c-V.jpg

IMG-a2961741a411e70453bde0b535396d71-V.jpg

ОЛІМПІАДА З АНГЛІЙСКОЇ МОВИ

18 березня 2017 р. в ДВНЗ «Національний гірничий університет» на базі кафедри перекладу відбулася 14-а Регіональна олімпіада з англійської мови для випускників загальноосвітніх шкіл, гімназій та ліцеїв. Учасників олімпіади привітали: директор Інституту електроенергетики ДВНЗ «НГУ» професор Іванов О.Б., в.о. зав. кафедри перекладу професор Алексєєв А.Я., професор Введенська Т.Ю., старший викладач кафедри перекладу Пол Бредбієр, а також студенти БабенкоА., Войтеховська Ю., Кожушко К., Лібінсон М., Лиха Д., Писарева М., Соколовська О., Тістечок О., Чернявська Я., Щусь А., - майбутні перекладачі з англійської, німецької, французької та іспанської мов. Згідно результатів виконання тестових завдань з аудіювання, граматики, читання та після визначення рівня мовної компетенції школярів перше місце посіла Парханова А. (м. Дніпро, спеціалізована багатопрофільна  школа №23, вчитель Завада Л.А.), друге поділили Мазоха Т.(КЗО СЗШ №51, вчитель Моргун К.С.) та Турпітка Н. (КЗО «Дніпровський ліцей інформаційних технологій при ДНУ»,  вчитель Зуєва М.Г.), на третьому місці - Орел О. (СШ №23),  Сур’янинова М (СШ №23) та Чебелюк Г.(СЗШ № 71).

IMG_0381.jpgIMG_0385.jpgIMG_0550.jpgIMG_0597.jpg

Бажаємо усім випускникам шкіл м. Дніпро та Дніпропетровського регіону впевнених кроків до нових мовних вершин та плідної співпраці в галузі науково-технічного перекладу!

ТИЖНІ НІМЕЧЧИНИ В УКРАЇНІ

Надзвичайно насиченим подіями та активною діяльністю виявився початок жовтня для кафедри перекладу та її завідувачки, професора Введенської Тетяни Юріївни. Викладачі – германісти та студенти Національного гірничого університету потрапили в самий вирій культурного життя міста, взявши участь в заходах, які проводились в рамках «Тижнів Німеччини в Україні».


IMG_1242.jpg

Генеральне консульство Німеччини організувало в цьому році надзвичайно масштабний захід 1-го жовтня на площі Героїв Майдану, який мав назву «День Німеччини в Дніпрі». До цього заходу були залучені викладачі вищих навчальних закладів, вчителі шкіл, студенти, учні. Разом з Асоціацією українських германістів, партнерами із шкіл міста та області Національний гірничий університет представив городянам цікаву концертну програму німецькою мовою, яка тривала одну годину на центральній сцені міста.

Одночасно проводився конкурс малюнка, який був оголошений на початку вересня. Дуже приємно було бачити нагородження переможців конкурсу, яке відбулося за участю Генерального консула ФРН Вольфганга Мьоссингера на площі Героїв Майдану.

CAM00609.jpg

CAM00619  копия.jpg

IMG_20161001_214324.JPG

Продовженнями програми заходів в рамках «Тижнів Німеччини в Україні» стала зустріч студентів вищих навчальних закладів та старшокласників міських шкіл з постійним представником Генерального консула ФРН Петером Шмалем, яка відбулася в стінах Національного гірничого університету. Петер Шмаль з задоволенням поспілкувався з учасниками студентського форуму «Ми презентуємо Німеччину», взяв участь в нагородженні переможців конкурсу есе «Магія великого міста» та побажав успіху учасникам гри-пошуку, яка і завершила програму заходу кафедри перекладу НГУ та Асоціації українських германістів, що відбувся 7-го жовтня 2016 р. в Національному гірничому університеті.

IMG_1312.jpg

IMG_1351.jpg

IMG_1289.jpg

IMG_1299.jpg


Студенти та учні шкіл були надзвичайно активними в організації та проведенні цих заходів. Живе спілкування з носіями мови, знайомство з культурою іншої країни завжди викликає зацікавлення та натхнення в подальшому вивченні іноземної мови. Комунікація, взаєморозуміння – це і є головна мета вивчення іноземної мови та запорука успішної та плідної співпраці.ДЕНЬ ПЕРШОКУРСНИКА-2016

РАЗОМ З АНГЛІЙСЬКОЮ!

27 лютого 2016 р. в ДВНЗ «Національний гірничий університет» на базі кафедри перекладу відбулася 13-а Регіональна олімпіада з англійської мови для випускників загальноосвітніх шкіл, гімназій та ліцеїв. Учасників олімпіади привітали: ректор ДВНЗ «НГУ» академік НАН України Півняк Г.Г., директор Інституту електроенергетики ДВНЗ «НГУ» професор Іванов О.Б., завідувачка кафедри перекладу професор Введенська Т.Ю.,  професор кафедри перекладу Алексєєв А.Я., старший викладач кафедри перекладу Пол Бредбієр, а також студенти Милькевич Г., Савченко А., Александрова Т., Бітлян А., Глазов Р., Кільчинська А., Башко С. - майбутні перекладачі з англійської, німецької, французької та іспанської мов.

IMG_5691 (1).jpg

Згідно результатів виконання тестових завдань з аудіювання, граматики, читання та після визначення рівня мовної компетенції школярів перше місце посіла Юшко В. (м. Дніпропетровськ, Вальдорвська школа, вчитель Калиниченко Ю.Н.), друге поділили Андрієнко В. та Глущенко К. (м. Дніпропетровськ, ДВНЗ «НГУ» Українсько-Американський ліцей, вчитель Кисельова А.У.), на третьому місці - Войтеховська Ю. (КЗО СШ №143), Лиха Д.(СЗШ № 114) та Закалюжна Н. (Верхньодніпрівська школа №1).

IMG_5717.jpg
IMG_5760.jpg
IMG_5787.jpg

Бажаємо усім випускникам шкіл Дніпропетровська та Дніпропетровського регіону впевнених кроків до нових мовних вершин та плідної співпраці в галузі науково-технічного перекладу! 

13-та МІЖНАРОДНА СТУДЕНТСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ "ЄВРОМОВИ-2015"


КОРОТЕНЬКИЙ ФОТОЗВІТ ПРО 12-у ОЛІМПІАДУ З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

CRW_4848.jpg

CRW_4526.jpg

CRW_4624.jpg
CRW_4626.jpg
CRW_4667.jpg
CRW_4685.jpg
CRW_4686.jpg
CRW_4705.jpg
CRW_4723.jpg
CRW_4763.jpg
CRW_4801.jpg
CRW_4828.jpg
CRW_4835.jpg
CRW_4838.jpg
CRW_4841.jpg


ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ 12-ї ОЛІМПІАДИ З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

1 місце - АННА БУЛАВА

2 місце - НАТАЛІЯ ХАРКІВСЬКА

3 місце - ОЛЕКСАНДР ХУСТОВ

УДАЧІ І НАСНАГИ!

Інновації – в мову

Європейський день мов: не важливо вивчаєш ти нову мову чи пристрасно цього бажаєш – цей день для того, щоб зрозуміти наскільки важливими є мови в нашому житті.

Внесення інновацій, сприяння розвиткові методів вивчення іноземних мов – ось головні цілі Міжнародної наукової студентської конференції присвяченої Європейському дню мов, яка відбулася 28 листопада у Національному гірничому університеті.

rM8nkXkv7es.jpgIMG_9789.jpg

В ній взяли участь студенти багатьох навчальних заходів з Дніпропетровська, Запоріжжя, Дніпродзержинська, Кременчука, Мелітополя, Черкас, Єкатеринбурга. Учасники мали змогу приготувати доповіді на важливі для світу лінгвістики теми і, звичайно, використати на практиці знання іноземної мови. Роботи студентів англійською, німецькою, французькою та іспанською мовами охопили широкий спектр проблем: різноманітні аспекти філологічних досліджень, галузевого науково-технічного перекладу, комп’ютерних наук та інноваційних технологій.

IMG_9796.jpg

IMG_9791.jpg

Виступали і професори: П. І. Пілов (перший проректор ДВНЗ «НГУ»), Т. Ю. Введенська (завідуюча кафедри перекладу НГУ), А. Я. Алєксєєв (професор кафедри перекладу НГУ). Розповідаючи про свій цінний досвід, вони наголошували на тому, що у сучасному світі знання іноземних мов – чи не найважливіша складова досягнення успіху в житті людини.

Справжньою родзинкою конференції стали майстер-клас Пола Бредбієра та відкритий урок представників міжнародної мовної школи "Globus".

Такі заходи, як ця конференція, мають неабияке значення для розвитку нашого світогляду. А це справді є дуже важливою частиною успіху в житті кожної людини.

Із щирою вдячністю організаторам,

Пучкова Анастасія, Чуприна Макар,

студенти гр. ФЛ-12-01

ДЕНЬ ПЕРШОКУРСНИКА-2014

Частина 1

Частина 2

Частина 3

Частина 4

ХОСЕ МАРТІНЕС: УКРАЇНА І КУБА

Рух це одне з ключових слів XXI століття. Серед повсякденного життя з щоденною рутиною, ми намагаємося її урізноманітнити і таким чином долучити себе до активного виду діяльності, яких на сьогоднішній день безліч.

Сьогодні, 15 березня, нам булла предоставлена можливість відвідати фітнес-конвенцію, яку проводила одна з міжнародних компаній з розвитку фітнес і танцювальної індустрії під назвою IFC.

На конвенцію були запрошені представники різних напрямів з танцю, і вони ж є одними з найкращих фахівців Європи. Всі бажаючі змогли не тільки бути присутнім, але і безпосередньо прийняти участь у майстер -класах, які давали презентери.

3.jpg1.jpg

Одним з презентерів на заході був Хосе Мартінес з Домініканської республіки. Хосе - дипломований танцюрист, міжнародний презентор Reebok і хореограф. Також він є засновником танцювального стилю " Reggae" у фітнесі.

Студенткам Національного гірничого університету вдалося розпитати Хосе про його цілі, пристрасті, любові до танцю і про те, хто або що його надихає. Інтерв'ю проводилося на іспанській мові. Бесіду вели Кузьменко Юлія, Малишкіна Олена та Рогова Катерина.

Рогова Катерина: Хосе скажіть, будь ласка, чому з усього спорту Ви обрали саме танці?

Хосе Мартінес: Гарне питання (посміхаеться), чому я так вирішив ... напевно тому, що музика пов'язана з нашим способом життя. Коли я чую музику, я прокидаюся. Вона мене підбадьорює, надихає і я щасливий. А коли людина щаслива, він інакше дивиться на життя. І , взагалі , це дуже гарне поєднання музики і танцю.

Малишкіна Олена: Будучи майстром своєї справи, як важко Вам дався цей успіх ?

Х.М. : Насправді так, це було важко. Я почав займатися балетом, коли мені ще було 9 років, на той момент я перебував на Кубі. Пізніше було ще складніше, так як я вже займався балетом, одночасно вступив на медичний факультет. Багато задавали мені питання, і все ж чому таннці? Що саме наштовхнуло мене на такий вибір ? - Моя відповідь - це життя. Я завжди роблю те, що мені до душі і танець - це моя мрія!

5.jpg8.jpg

Кузьменко Юлія: Хто або що надихає Вас у вашій роботі?

Х.М.: Мене надихають люди. Я багато подорожую, і відвідую різні країни, наприклад, цього тижня, я тут, в Україні. Завжди зустрічаю безліч людей, які хочуть навчитися танцювати , і тим самим відкрити для себе щось нове, адже кожен з нас багатий душею і я дізнаюся щось особливе про кожного з цих людей. Це і є для мене натхненням.

Р.К. : Як Ви вважаєте , для танців потрібен талант чи танцювати може кожен ?

Х.М.: Танцювати може кожен. Танець дає можливість побачити те як ти відчуваєш життя душею, і за допомогою музики це можна відтворити. Але звичайно , у кожного своє на цей рахунок думка.

К.Ю. : Чи вважаєте Ви , що танець - це пережита історія життя на паркеті?

Х.М. : Безумовно, це пережита історія життя, але це і справжня історія чи та, яку ми створюємо власними руками, вчинками, діями . Це дуже важливо тому , що історія впливає на те , що станеться в майбутньому.

М.О. : Американський філософ Джордж Герберт сказав: "Той , хто не дивиться вперед , опиняється позаду" , скажіть будь ласка , у Вас є якісь задумки чи ідеї спрямовані на розвиток і прилучення більше молодих людей до танцю і взагалі такого способу життя ? Чи вважаеєте Ви , що це важливо для сучасної людини ?

Х.М. : Так , це дуже важливо. Знаю , як правило , відповідь вже закладена у самому питанні . Повертаючись до питання , напевно кожен замислювався над тим , що чекає нас у майбутньому. Танець це спосіб життя , і поряд з вашим життям , її супроводжує музика. Коли вранці я прокидаюся відразу ж включаю радіо , щоб послухати музику .... зібратися і налаштуватися на позитивний лад , і це є частиною нашого життя. На сьогоднішній день , ми готуємо курс програм не тільки для дорослих , а й для дітей включно. Це важливо , тому що танець є засобом буття ( сміється). Діти танцюють під музику , і цей зв'язок вже несе велике значення. Я вважаю, що у таких країнах , як Україна , Росія , Білорусія вже дуже добре розвинене почуття такту і музики починаючи з малого віку. І над цим потрібно працювати.

Головним чином , музика виходить із нашого серця. І для мене світ - це є танець . Це моя думка . Адже ми знаємо «скільки людей , стільки й думок! ».

Приносимо подяку Гаврилової Альвіні Валеріївні за надану можливість послухати живу іспанську мову , і спробувати свої сили в спілкуванні з носієм іспанської мови. А також подяки Галушко Тетяні Вікторівні та Аллахвердян Тамарі Миколаївні за активне сприяння при перекладі інформації сайту на німецьку та французький мови.

Текст: Олена Малишкіна


«HABANA BLUES» та… інша Куба

27 жовтня ми - група студентів четвертого курсу кафедри перекладу ДВНЗ «НГУ», відвідали Кубинський Культурний Центр, який знаходиться за адресою вул. Харківська,2. Це маленький острів Свободи у самому серці міста. Чесно сказати, ми дуже хвилювалися, оскільки не знали, чого саме нам очікувати, але це було приємне хвилювання.

DSC02182.JPGDSC02211.JPG

Перед входом в кафе нас зустрів та люб’язно провів до залу директор культурного центру – сеньйор Мігель Анхель. Хочу відмітити одразу, що атмосфера в кафе чарівна! Особисто мене відчуття того, що я знаходжуся на острові Свободи не відпускало до самого кінця нашої захоплюючої подорожі.

DSC02185.JPGDSC02201.JPG

Тут ми переглянули фільм «Habana blues» або «Гаванський блюз», режисера Benito Zambrano, який люб’язно представив нашій увазі директор центру. Запах какао, цікавий фільм та тепла атмосфера створили враження домашнього затишку.

DSC02207.JPGDSC02202.JPG

Далі, в розмові ми обговорили сюжет фільму та питання,що нас цікавили про Кубу та Кубинців. Нам було дуже приємно, що ми не тільки розуміємо але і самі можемо виразити свою думку іспанською.

Сподіваємося, що це була наша не остання зустріч. До речі, відвідати культурний центр і переглянути фільм може кожен охочий, попередньо зайшовши на сайт центра vk.com/club58101864. Перегляди проходять у другій половині дня щонеділі.

Підготувала: Литовченко Аліна, ФЛ-10/2, 4-ий курс
ЄВРОМОВИ-2013

29 листопада 2013 р. в НГУ на базі кафедри перекладу відбулася 11-та міжнародна студентська науково-практична конференція, присвячена Європейському дню мов.

У конференції прийняли участь близько ста студентів з Росії (м. Єкатеринбург) та України - із Черкас, Донецька, Луганська, Кривого Рога та із дніпропетровських вищих навчальних закладів. Серед учасників конференцій були й зовсім юні науковці - представники дніпропетровських шкіл. На пленарному засіданні учасників конференції привітали завідувача кафедри перекладу професор Введенська Т. Ю. та директор Інституту електроенергетики професор Іванов О.Б. Напутні слова юним науковцям сказав професор кафедри перекладу Алексєєв А.Я. та гості НГУ – викладач кафедри іноземних мов та перекладу Уральського федерального університету імені Б.М. Єльцина (Єкатеринбург, Росія) та старший викладач кафедри іноземних мов Східноукраїнського університету імені В. Даля Бєкрешева Л.О.(Луганськ). На чотирьох мовах пролунали привітання та найкращі побажання учасникам студентського форуму. Наприкінці пленарного засідання були оголошені результати конкурсу поетичного перекладу з англійської, французької, іспанської та німецької мов. Переможці конкурсу одержали дипломи та пам’ятні подарунки.

Після кофе-брейку викладач з м. Єкатеринбург Шелепова М.Ю. (Росія), провела мастер-клас з французької мови, у якому взяли участь студенти та викладачі із НГУ, Придніпровської академії будівництва та архітектури, Дніпропетровького університету економіки та права імені Альфреда Нобеля. У той же час мала місце презентація з комунікативної методики викладання англійської мови, підготовлена старшим викладачем кафедри перекладу НГУ Полом Бредбієром, магістром гуманітарних наук, випускником Кембріджського університету.

Під час роботи секцій студенти докладно доповідали англійською, французькою, німецькою, іспанською, українською та російською мовами про наукові проблеми сучасності, демонструючи зосередженість на загальнофілологічних аспектах, питаннях галузевого науково-технічного перекладу, комп’ютерних та інноваційних технологій, ділової й наукової комунікації.

На заключному пленарному засіданні були названі найкращі за змістом та рівнем комунікативної і лінгвістичної компетенції доповіді. Студенти-переможці були нагороджені дипломами I, II, III рівнів. Всі доповідачі одержали сертифікати учасників конференції «Євромови-2013» та збірники тез студентських наукових робіт.

Т. М. Аллахвердян,

доктор філологічних наук, професор кафедри перекладу 


ДЕНЬ ПЕРШОКУРСНИКА
ЮВІЛЕЙ КАФЕДРИ ПЕРЕКЛАДУ 

Rambler's Top100 Prime RSS - Крупнейший каталог блогов, новостных лент и RSS
© 2006-2019 Інформація про сайт